Yol:

Duyurular

Mart 29, 2016

Güncel Duyurular

 • Değerli Müşterimiz,

  Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK)'nun 16 Şubat 2017 tarih ve 7052 sayılı kararına bağlı olarak, kart sahibinin aksi yönde açık talebinin bulunmadığı durumlarda, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm elektronik ticaret işlemlerine kapatılacağı konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. BDDK'nın bugüne kadar karşılaşılan birçok istismara karşı güvenlik amacıyla almış olduğu bu karar, 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla sadece yeni kartları değil, geriye dönük olarak eski kartları da kapsayacak şekilde uygulanmaya başlanacaktır.

  Sigorta primlerinizin düzenli ödenmemesi durumunda, teminatınızın geçerli olmayacağını da göz önüne bulundurarak, kredi kartlarınızın online alışverişe açık olduğundan emin olmanız son derece önem arz etmektedir. Bu bağlamda, 31 Aralık 2017 tarihine kadar, bankanız ile görüşüp yazılı veya sesli yanıt sistemi üzerinden onay vererek, kartlarınızı elektronik ticaret işlemlerine açtırmanız gerektiğini hatırlatır; sevdikleriniz ve geleceğiniz için almış olduğunuz güvence ile birlikteliğimizin uzun yıllar sürmesini temenni ederiz.
 • Kurucusu olduğumuz Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Para Piyasası Emeklilik Yatırım Fonu izahnamesinin 2.4. numaralı maddesi Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan 03.08.2017 tarih ve E.9217 sayılı izin doğrultusunda değişmiştir. Yapılan değişiklik, 10.08.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere uygulanmaya başlayacaktır Konu ile ilgili Katılımcılara Duyuru Metni'ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • Bugün birikimli hayat sigortası pazarında sektör lideri olan, kurulduğu 2008 tarihinden bu yana her yıl hedeflerine ulaşarak pazardaki ilk on şirket arasına giren; yenilikçi ürünleri ve teknolojiyi satış süreçlerinde en etkin şekilde kullanma becerisiyle sektörüne yön veren Aegon Türkiye'nin faaliyetleri, dünyanın en seçkin yarışmalarından biri olarak kabul edilen LACP'nin (League of American Communications Professionals) Vision Awards yarışmasında Platinum ödülüne layık görüldü.

  Aegon Türkiye 2016 faaliyet raporu ile Vision Awards yarışmasında sigorta alanında en çarpıcı tasarım, finansal dilin yalınlığı, yaratıcılık, paydaşlara verilen mesajın üslubu, bilgiye erişebilirlik gibi başlıklarda tam puan alarak "En İyi Yıllık Faaliyet Raporu" ödülünün sahibi olayı başardı.

  Yüze yakın ülkeden bine yakın katılımcının iştirak ettiği yarışmaya ilaç, otomotiv, enerji, bankacılık, finans, sigorta, telekomünikasyon ve gıda sektörlerinin dev firmaları katılmış, yüze yakın firma çeşitli kategorilerde dereceye girmiştir. Şirketimiz biri birincilik diğeri üçüncülük olmak üzere toplamda beş kategoride aldığı ödüllerle farkını bir kez daha ortaya koydu.

  Sürekli yenilenmeye, gelişmeye ve sürdürülebilir başarıyı yakalamaya devam ediyoruz…

  2016 Faaliyet Raporumuz sektöründe kazanmış olduğu birincilik ödülüne ek olarak aşağıdaki kategorilerde de üstün başarılara ulaşmıştır.
 • 2016 Vision Awards Annual Report Competition, Platinum Award Sigortacılık Sektörü En İyi Faaliyet Raporu Birincilik Ödülü
 • 2016 Vision Awards Annual Report Competition, Best Report Financials Silver Award En İyi Finansal Raporu Üçüncülük Ödülü
 • 2016 Vision Awards Annual Report Competition, Top 100 Reports Worldwide Tüm sektörler içindeki en iyi 100 Faaliyet Raporu kategorisinde 64.lük
 • 2016 Vision Awards Annual Report Competition ,Top 80 Reports Worldwide Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri arasında en iyi 80 Faaliyet Raporu içinde 18.lik
 • 2016 Vision Awards Annual Report Competition, Top 20 Turkish Reports of 2016 Türkçe Yazılan Faaliyet Raporları arasında en iyi 20 faaliyet raporundan biri

  Faaliyet raporumuza ulaşmak için tıklayın.

 • - Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Dengeli Emeklilik Yatırım Fonu
    - Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu
    - Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Standart Emeklilik Yatırım Fonu
    - Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu
    - Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katkı Emeklilik Yatırım Fonu

  İçtüzükleri, izahnameleri ve tanıtım formları, Sermaye Piyasası Kurulu'nun i-SPK.4632 s.kn.17.3 (03.03.2016 tarih ve 7/223 s.k.) sayılı İlke Kararı olarak kabul edilen "Emeklilik Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber"e uyum sağlanması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14/06/2017 tarih ve E.7413 sayılı izni ile değiştirilmiş olup, söz konusu değişiklikler 24/07/2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacaktır. Konu ile ilgili Katılımcılara Duyuru Metni'ne ulaşmak için lütfen  tıklayınız.


 • Kurucusu olduğumuz Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Esnek Emeklilik Yatırım Fonu ile Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Esnek Emeklilik Yatırım Fonu'nun Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Dengeli Emeklilik Yatırım Fonu bünyesinde birleştirilmesi ve Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Dengeli Emeklilik Yatırım Fonu'nun (Dengeli Fon) Sermaye Piyasası Kurulu'nun i-SPK.4632 s.nk.17.3 (03.03.2016 tarih ve 7/223 s.k.) sayılı İlke Kararı olarak kabul edilen "Emeklilik Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber"e uyum sağlanması amacıyla Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Karma Emeklilik Yatırım Fonu'na (Karma Fon) dönüşümü Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14/06/2017 tarih ve E.7413 sayılı izin yazısı ile uygun bulunmuştur. Söz konusu birleşme ve dönüşüm işlemleri, 24/072017 tarihinde gerçekleştirilecektir. Konu ile ilgili Katılımcılara Duyuru Metni'ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • 25.05.2015 tarihinde 29366 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak 01.01.2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in II. maddesinde yer alan "Düzensiz Ödeme Uygulaması" hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 • Müşteri İlişkileri Merkezi numaramız değişti, hizmetimiz gelişti! Bize artık 0850 222 0 312 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 • Kredi Hayat Sigortası'nı 29 Şubat 2016 tarihine kadar Aegon'dan alan alan müşterilerimiz, Tchibo'dan 100 TL değerinde hediye çeki kazanıyor. Kampanya katılım şartları için lütfen tıklayınız.

 • Kurucusu olduğumuz Gelir Amaçlı Esnek Emeklilik Yatırım Fonu ve Esnek Emeklilik Yatırım Fonu’na 01.01.201'dan geçerli olmak üzere Eşik Değer belirlenmiştir. Konu ile ilgili Katılımcılara Duyuru Metni'ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • Aegon Türkiye ile Semvak İş Birliği: Aegon Türkiye, Şekerbank Munzam Sandığı'nın (SEMVAK) aktif üyelerinin birikimlerinin bir kısmını Bireysel Emeklilik Sistemine aktardı. Aegon tarafından vakfa özel olarak hazırlanan dijital platforma katılımcılar kendilerine özel gönderilen kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak sahip oldukları bireysel emeklilik planları ile ilgili tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. Aynı zamanda, katılımcıların dijital ortamda yer alan ilgili formları da doldurarak tüm gerekli işlemleri kolaylıkla ve kısa zamanda yapabilmeleri hedefleniyor. Buna ek olarak Vakıf üyelerinin Aegon’un tüm üyeler için özel olarak sunduğu yeni BES planına katılarak %25’lik devlet katkısı ile bundan sonra oluşacak birikimlerden daha fazla getiri elde etmeleri sağlanıyor.

 • Ödüllü Birikim Hayat Sigortası ödül tutarı hesaplama yöntemi 01.01.2016 tarihinden itibaren değiştirilmiştir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 • Kurucusu olduğumuz Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Uluslararası Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu'nun unvanı ve türü, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan 28/03/2014 tarih ve 255 sayılı izin doğrultusunda Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Esnek Emeklilik Yatırım Fonu olarak degiştirilmiştir.

  Değişikliklerin uygulama tarihi 26/05/2014 olup değişikliklere ilişkin ortak duyuru metnine ulaşmak için  lütfen tıklayınız.

 • Şirketimizin Genel Müdürlük Adresi Kozyatağı Mahallesi, Sarı Kanarya Sokak K2 Plaza No:14 Kat:2-3-6 34742 Kadıköy / İstanbul, telefon numaramız 0216 579 79 79 olarak değişmiştir.

 • Bankaların kredi kartlarına uygulamış oldukları blokaj süresi 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren maksimum 63 gün olarak değişmiştir.

 • 01.01.2013 tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik Sistemi Katkı Payı ödemeleriniz için  sadece kredi kartı veya banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu tarihten itibaren havale yöntemi ile ödeme yapılamayacaktır.

 • BES ve Hayat Mevzuatındaki Yenilikler. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 • 7397 sayılı Kanunun 19 uncu maddesinde hak sahiplerince aranmayan paralara ilişkin izlenecek usule yönelik özel bir düzenleme yapılmıştır. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 • 01.01.2012 tarihinden itibaren, Kurucusu olduğumuz Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu’nun  İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetileceğini, siz değerli katılımcılarımıza duyururuz. Duyuru Metni’ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nca 06.07.2011 tarihinde yayımlanan 2011/15 sayılı "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin Uygulama Esaslarına İlişkin Genelge"de "Sigortalı/Sigorta Ettiren/Lehdar/Hak Sahibi sıfatını haiz olduğunuz sigorta ilişkisinde tarafınıza ya da üçüncü şahıslara haksız menfaat sağlamaya yönelik herhangi bir eyleme sebebiyet vermeniz durumunda, tazminatı eksik alma veya alamama halleri ortaya çıkabileceği gibi Türk Ceza Kanunu ile 30 Nisan 2011 tarih ve 27920 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilecektir." hükmü yer almaktadır. (13.12.2011)

 • 01.01.2012 tarihinden itibaren, Kurucusu olduğumuz Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu’nun  İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetileceğini, siz değerli katılımcılarımıza duyururuz. Duyuru Metni'ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.